אירן הורתה לחיזבאללה להחיש השתלטותם על אזורי הגבול עם ישראל בגולן.

רק לפני כשבוע השלים צבא סוריה בסיוע כוחות החיזבאללה והמיליציות הסוריות המקומיות – פוג' הגולן ופוג' נצי קונייטרה את השתלטותם על הכיס הנצור בבית ג'ן . 

בינתיים נכנס מזג אוויר חורפי מאוד לאזור ועצר את כל המהלכים הצבאיים ההתקפיים בגולן הסורי.

אך ההכנות להמשך המתקפות והכוונות להשתלט על כל קטע הגבול עם ישראל לא פסקו לרגע.

אירן העבירה לחיזבאללה  ולצבא סוריה הוראה להחיש את הכנותיהם להמשך לחימה כדי להשלים את דחיקת המורדים ממחוז קונייטרה.

למרות התקיפות הישראליות מטרות חיזבאללה ואירן בסוריה , לאחרונה , הדבר לא נותן לאירנים להפריע את המשך ניסיונות השתלטותם המהיר על המרחב מול גבול ישראל תוך ניסיון לקעקע כל קו אדום שישראל משרטטת בפניהם.

למטרה זאת התכנס פיקוד הכוחות של צבא סוריה והחיזבאללה והמיליציות במפקדת פוג' הגולן במשרדו של המפקד – יאסין אלחאבי- ياسين الخبي בן העיירה חאן ארנבה הנאמנה למשטר אסד.

על פי הפעילות שנצפתה אחר כך ,הגיעו לאזור תגבורות שמנו 30 לוחמים וביניהם גם לוחמי חיזבאללה  וכן יש דיווחים כי נכנסו לאזור 2 טנקים ותותח שדה אחד וזאת בנוסף לכל כמויות הנשק שכבר נמצאות בגזרה.

יש לזכור כי הפיקוד הסורי הוציא את חטיבה 42 מדיויזיה 4 שנלחמה בצפון הגולן הסורי לאזור חרסתא מצפון לדמשק כך שהכוחות תוקפים יאלצו להסתדר בלעדיהם.

על פי הערכות המורדים כוחות צבא סוריה ובעלי בריתם מתכוונים לתקוף על ציר אלצמדניה-סכר אלמנטרה ומשם לאלחמידייה עד גדר בגבול עם ישראל ובכך יצליחו לבתר את אזור המורדים ולנתק את כל מי שנמצא מצפון מכל מקורות אספקה ותגבור שיגיעו מדרום מחוז קונייטרה.

כל אזור המתקפה נמצא באחריות צבאית וביטחונית של כוחות החיזבאללה. 

במקביל הגיעה משלחת צבאית רוסית לעיירה הגדולה ג'ובאתא אלחשב בניסיון לשכנע את המורדים לעזוב את האזור בחיים ולחסוך את הרס בתי העיירה והרג חסר אבחנה של האזרחים במקום . 

לעומת זאת המפקד הצבאי של יחידת המורדים " 404-אריות הגולן " הפועלת באזור זה הצהיר כי כוחותיו מודעים להכנות של הצד השני וכי כוחותיו מוכנים לעצור כל מתקפה של המשטר ובעלי בריתו. למטרה זאת,כך אמר, הוקם חפ"ק משותף לכל הכוחות הפועלים בגזרה לניהול הקרב הצפוי עם הצבא הסורי. כמו כן הוקמה יחידה סיור מיוחדת המסיירת בכל הקווים הקדמיים ומדווחת על מאמצי האויב וכך מאפשרים לשלוח כוחות בהתאם לצורך. כמו כן הודיע מפקד המורדים כי הוקמה פלוגת מרגמות ופלוגת נ"ט על מנת לעצור התקדמות כל מטרה שתראה .

מפת גזרת העניין ותכניות אירן והחיזבאללה:

כאמור תכנית ביתור הגולן הסורי לגזרות והשמדת כוחות המורדים בכל גזרה וגזרה לחוד תוך בידודם ומניעת תגבור ואספקה מאזורים אחרים – היא המתכונת המועדפת על האירנים והחיזבאללה והם מיישמים אותה למרות פעילות שיבוש ישראלית בגזרות אחרות . 

מה שעבד כבר היטב במקומות אחרים אין סיבה שלא יעבוד גם כאן . 

נשאר רק לתהות מה תהיה תגובת ישראל להכנסת כוחות שריון זרים לאזור החיץ האסור על פי הסכמי הפסקת האש בין ישראל לסוריה משנת 1974 ? האם ישראל תתעקש הפעם להקפיד  על מילוי ההסכם כלשונו וכל סטייה תתקל בתגובה אלימה ובכך תדרדר את האזור למלחמה כוללת ? ואולי אם אירן תראה את תגובתה הקשה של ישראל לאורך גבולה עם סוריה תוותר לעת אתה ותפנה להשלים את המשימות בגזרות אחרות ולחזור לכאן אחרי שכל יתר המלאכה הושלמה ? 

לעתיד הפתרונים.

מצגת תכנית אירן והחיזבאללה למתקפה ליד גבול ישראל:

 

חזית הגולן הסורי המלא:

 

 

 

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.