שינוי מיקום של סוללת SA-22 רוסית בשדה התעופה הצבאי בחמימים-סוריה

מאז החלה רוסיה את מעורבותה הצבאית האינטנסיבית בסוריה,בה הביאה לידי ביטוי מיוחד את חיל האוויר שלה ,היא דאגה למגן היטב את הבסיס.

הגנת הבסיס הייתה הן מפני תקיפות מהקרקע והן מפני תקיפות מהאוויר.

רוסיה לא מאפשרת,אלא באישורים מיוחדים, לאזרחים או קציני צבא סוריה,יהיו בכירים ככל שיהיו , להיכנס לבסיס. ואם הם כבר קבלו אישור ,חייל רוסי מלווה אותם לכל אשר יילכו. אין מצב שקצין סורי יסתובב בבסיס ככל העולה על רוחו.

מבחינת ההגנה על הבסיס מפני תקיפות מהאוויר, רוסיה הקיפה את שדה התעופה הצבאי שלה -חמימים שליד עיר הנמל לטקיה שבצפון מערב סוריה,בחגורה הדוקה של סוללות טילי נ"מ ,מהחדישים ביותר הנמצאים בארסנל שלה. כך למשל הציבה באזור הבסיס סוללות טילי אס-400 ו-אס-300 ו-ס.א-22 וכן תותחי נ"מ לטיפול ב-"הפתעות" מטווח קצר.

אלא שמתחילת השנה מופתע הבסיס,שוב ושוב , בתקיפות מהאוויר של מזל"טים שלא ברור זהותם וכן מהפגזות של מרגמות ורקטות שכבר גרמו לא רק נזק כבד ברכוש ובחיי אדם אלא גרם נזק תודעתי כבד לרוסים שתמיד הדגישו את העובדה שמפאת כוחם הרב הם חסינים מפני כל פגע.

מתמונות שהועלו לרשתות החברתיות עולה כי לאחרונה בצעו הרוסים שינוי מיקום של סוללת טילי     ה- SA-22 – פנציר S-1  הנמצאת בבסיס למקום גבוה יותר.

מדוע זה נעשה ומה השיקול המבצעי מאחורי ? לא ממש ברור אבל הרוסים מבינים כי מיקום הסוללה הנוכחי בעייתי וככל הנראה מטווח היטב אצל התוקפים.

 

 מצגת-סוללת ה-SA-22 בבסיס חמימים

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.