מי האישיות הבכירה ביותר שטסה הערב ממוסקבה לסוריה תוך עקיפת טורקיה?

לפני שבועיים הגיע הנשיא הסורי אסד לביקור סודי וחטוף בעיר סוצ'י שלגדות הים השחור שם היה באותו זמן הנשיא פוטין.

לאחר פגישה בת יותר מ-4 שעות חזר הנשיא הסורי לסוריה.

לפני מפנה דרמטי בסוריה? אסד בביקור פתע ברוסיה לשיחות עם פוטין.עדכונים

לאחר חזרתו של הנשיא אסד הביתה נבדקו כל הטיסות הבין לאומיות מרוסיה לסוריה על מנת לנסות ולזהות ,אפילו בדיעבד, את מסלול נסיעתו וחזרתו של אסד מהביקור החטוף ברוסיה. ואכן זוהה מטוס האח"מים הרוסי ,מדגם טו-154 , שהביא והחזיר את הנשיא הסורי לביקור. מסלול הטיסה נמנע מלעבור מעל שטח טורקיה וזאת מסיבות מובנות-ארדואן לא נחשב היום מאוהדיו היותר אדוקים של הנשיא אסד .

ברובם המכריע של טיסות אח"מים מרוסיה לסוריה,ובעיקר משדה התעופה הצבאי  צ'קאלובסקי – Chkalovsky  ליד מוסקבה שממנו נוהגים כל האח"מים הרוסים ,כמו שר ההגנה או הרמטכ"ל הרוסי , לטוס לסוריה, עוברים במסלול : מוסקבה-מעבר מעל שמי טורקיה – והגעה לנמל התעופה -חמימים שליד לטקיה.

 

הערב, לפני כמה שעות , נרשמה טיסה במתווה טיסתו הסודית של אסד למוסקבה. אלא שהפעם מטוס האח"מים הרוסי שהמריא מהשדה הצבאי שליד מוסקבה , עקף את טורקיה תוך שהוא טס מעל שמי אירן ועירק עד הגעתו ליעד-שדה התעופה הצבאי הרוסי בחמימים שליד העיר לטקיה.

 

טיסה זאת עוררה מיד ניחושים האם שוב הגיע הנשיא אסד,או מי ממעגל ההשפעה הראשון שסביבו ,  לביקור פתע במוסקבה שם עושה בימים אלו הנשיא פוטין ? או שמא מדובר באח"מ בכיר ביותר שמפחד לעבור מעל שמי טורקיה פן יאונה לו רע ? 

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.