פירצה ביטחונית חשפה את מערך המפקדות והבסיסים הצבאיים האירנים בסוריה.

ארגון "האופוזיציה האירני – מוג'הידי  חלק -( The Iranian People's Mujahideen Organization (PMOI- חשפו שהתפקיד האמתי שמשחקים המיליציות הנאמנות לאירן הלוקחות חלק בקרבות בסוריה הוא למעשה לציית לפקודות אירן ולאו דווקא לסייע בלחימה בהתאם לצרכי השטח.

אחרי שאנשי האופוזיציה האירנית הצליחו לחדור לשורות כוחות הביטחון והצבא האירני הם הצליחו לחשוף מידע מדויק ורגיש אודות מחנות הצבא ומרכזי הפיקוד שמשמרות המהפכה האירנים הקימו בסוריה.
על פי רשת אלערביה האופוזיציה האירנית ,המוג'הידין חלק נתחו מידע שהיגע לידיהם מ-5 חזיתות לחימה עיקריים בסוריה שם יש לפיקוד האירני סמכות מוחלטת על כל הטריטוריה הסורית.

המפקדה האירנית הראשית בסוריה-"בית הזכוכית" בש"ת הבין לאומי בדמשק

הראשון והעיקרי מבין המפקדות ומרכזי הפיקוד האירנים בסוריה ,והידוע כ-"בית הזכוכית" ,הנמצא בשדה התעופה הבין לאומי של דמשק.
המפקדה הראשית האירנית היא זאת שמקצה את הכוחות המוטסים מאירן לחזיתות הלחימה השונות בסוריה והיא כוללת גם את מפקדות ה-"שיבאני" – Shibani הנמצאות מערבית לבירה דמשק וכן את מתקני כוחות הקומנדו האירני מדיוויזיה 19 "שחר שיראז", מיליציית הפטימיון והחיזבאללה הלבנוני.

מפקדת החזית הדרומית האירנית באיזרע

החזית הדרומית הנמצאת תחת פיקוד אירני כוללת את מרכזי הישוב בפרברי דמשק ,דרעא, קונייטרה וסוידאא'.
החזית הדרומית כוללת את המפקדות האירניות הנמצאות ב-סיידא אלזינאב וכן את מפקדות ירמוק וכן את סוללת טילי הסאם הנמצאת באיזרע, היכן שיחידת טילי הנ"מ מדגם סאם של יחידת "מהדי שיראז" – Mehdi Shiraz האירנית ויחידת חיל האוויר של משמרות המהפכה קשורות אף הן למפקדת החזית הדרומית.

מפקדת החזית המזרחית

החזית המזרחית כולל את מחוז חאסכה,דיר א-זור,א-ראקה וקמישלי וכן את שדות התעופה הצבאיים שעיראת-Shaareat ,טי-4 המאכלס 1000 חיילי משמרות מהפכה אירנים וכוחות מיוחדים ואנשי קומנדו רוסים.

מפקדת החזית הצפונית

החזית הצפונית כוללת את מרכז הפיקוד של חאלב, את מפקדות "הג'וקים" ליד הגבול הטורקי-ליד העיר מאייר – Meyer שהפך למפקדה אירנית צבאית בשליטת משמרות המהפכה, וכן את הכוח המיוחד של משמרות המהפכה האירנים המונה כ-2,000 חיילים הפרוס להגנת החופים בסוריה.
על פי הערכות של ארגון "המוג'הידין -חלק " האירנים ההערכה החדשה של סד"כ הכוחות של המשטר האירני בסוריה הינו יותר מ-70,000 לוחמים, הכוללים כ-20,000 לוחמי מיליציות עירקיות ואפגניות ,7,000 לוחמי מיליציות מפקיסטן וכ-10,000 לוחמי חיזבאללה מלבנון.
ה-BBC פרסם לאחרונה מידע ותצלומי לוויין אודות בסיס אירני שנבנה במהלך שנת 2017 באזור אלכיסוואה בדרום סוריה ,כ-14 ק"מ דרומית לבירה דמשק וכ-50 ק"מ מזרחית לחזית הגולן עם ישראל.
על פי תצלומי האוויר באותו דיווח נראים יותר מ-20 מבנים הנראים כמגורי חיילים ומקומות אחסון לכלי רכב אך ה-BBC טוען כי הוא אינו יכול לאשר במדויק את מהות המבנים הנראים בתמונות וכמו כן אינו יכול לאשר נוכחות אירנית במחנה החדש.

סוריה-המפקדות האירניות

 

כתבות בנושא:

הבסיס האירני שבקרבת גבול ישראל-מחשבה אחרת!

BBC:אירן בנתה בסיס צבאי בדרום סוריה.

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.