הבסיס האירני שבקרבת גבול ישראל-מחשבה אחרת!

מאתמול, אחרי שה-BBC יצא בחשיפה סנסציונית ,מלווה בתצ"אות להוכחת דבריו, אודות בסיס צבאי שבנתה אירן ליד העיירה כיסווה,כ-40 ק"מ דרומית לדמשק, מתחרות כותרות אתרי החדשות בהעצמת האיומים האירנים הן על ישראל והן על ירדן .

BBC:אירן בנתה בסיס צבאי בדרום סוריה.

כולם יודעים להפחיד את ישראל שהנה מערך צבאי אירני אימתני הולך ונפרש על גבולה המזרחי ולא ירחק היום ועשרות אלפי לוחמים שיעים מכל רחבי אסיה הולכים לתפוס עמדות בבסיס החדש שהוקם לא נרחק משטחה.

מהלך העניינים באזורינו בכלל ובסוריה בפרט הוא כה מהיר עד שעין לא מנוסה יכולה להחטיא הרבה מידע קריטי הנותן לתמונת המצב הכללית גוון שונה לחלוטין ממה שהוא באמת . 

כך למשל התפרסם היום כי ארה"ב ורוסיה וירדן הגיעו להסכם הפסקת אש מלא כולל מתן זכויות ממשל עצמי לתושבי דרום מערב סוריה .

סוכנות "פטרה":נחתם הסכם רוסי-אמריקאי-ירדני בנוגע לדרום סוריה.

לכל מי שעיניו בראשו מבין שאין מצב שההסכם לא התייחס לנוכחות כוחות זרים במרחב. לאמור – ההסכם ידרוש במפגיע מכל הכוחות הזרים, הן מצד בני הברית של סוריה – אירן,החיזבאללה וכל המיליציות השיעיות המופעלות על ידי אירן , והן מצד המורדים שאינם בני המקום , לעזוב את המקום ולתת לתושבי האזור לנהל את חייהם ולשקם את האזור בכוחות עצמם מבלי שגורם מדינתי אחד יפריע להם.

עצם העובדה שההסכם נחתם למרות שמעבר הגבול הגדול והחשוב ביותר בין סוריה לירדן נמצא בשליטת המורדים ואמור להכניס להם הכנסות גדולות שיסייעו בשיקום הפליטים והכלכלה של האזור הספציפי הזה-דרום מערב סוריה.

נמשך מאבק השליטה על מעבר הגבול-"נציב" בין סוריה וירדן.סיור מצולם.

גם לאירן – משמעות ההסכם בין המעצמות וירדן מובן כולל כל ההשלכות הנוגעות אליה אישית.

ברור לאירן, ולא משנה כמה היא תמחה באזני רוסיה , שהיא תצטרך לעזוב יחד עם כל כוחות הפרוקסי שלה את האזור ולהתרחק למרחק שיבטיח את אי התערבותה בנעשה שם.

אלא שאירן כמו אירן , עושה הכל כדי לשמר את האינטרסים שלה ,גם אם התנאים הורעו בצורה משמעותית נגדם.

על פי מידע שהגיע מפי עדים , פועלת אירן כבר זה לא קצר ,בקרב צעירי דרום סוריה ומגייסת אותם למיליציה  חדשה שתהיה מרכבת מאזרחי סוריה בלבד , ושיפעלו באזור אך ורק בהתאם להוראותיה.

הפעילות האירנית האגרסיבית בדרום סוריה מתחרה ראש בראש במערך הגיוס של צבא סוריה עצמו המנסה לגייס גם הוא את צעירי דרום סוריה לצבאו שהידלדל מאוד במספר חייליו עקב לחימה ממושכת של יותר מ-6 שנים ברציפות.

אירן מבטיחה למגויסים החדשים משכורת יותר גבוהה מאשר מציע המשטר הסורי וכן תנאים יותר טובים הכוללים אפשרות מעבר בכל רחבי סוריה כאילו היו אנשי משמרות המהפכה האירנים בעצמם.

אירן יודעת כי מיליציות בעלות מבנה לוחמים של "על טהרת  אזרחי סוריה" עומד בתנאי ההסכם בין המעצמות ואין מצב שזה יסוכל על ידי מי מהצדדים וכך היא תוכל לשמר את נוכחותה בדרום סוריה הן לא הרחק מגבול ישראל והן בקרבת הגבול הירדני.

על פי אחד המגוייסים, שאירן כבר צרפה ליחידה הדרומית החדשה – יחידה 313 , וערק משורתיה, עד כה הצליחה אירן לגייס 150-200 מתגייסים חדשים שהועברו למתקני הדרכה של האירנים באזור איזרע-שייח מסכין , ליד מפקדת דיוויזיה 5 חי"ר ממוכן הסורית .

אירן מעריכה כי עקב התנאים הכלכליים המשופרים שהיא יכולה להציע למגוייסים החדשים היא תצליח לגייס מאות רבות של לוחמים שיצטרכו הן מתקני אימון נוספים והן מחנות נוספים כדי לשהות שם.

המחנה החדש שבנתה אירן ליד העיר כיסווה,בדרום סוריה, הוא רק אחד המתקנים העונים לדרישה זאת.

מפקד צבא סוריה החופשי , תת אלוף רחאל, אמר היום כי המחנה החדש של האירנים בכיסווה, שהתפרסם היום בעולם, אינו חדש כלל וכלל והוא מהווה רק מתקן אירני נוסף הכפוף לחפ"ק המבצעים האירני הראשי הממוקם ב-"בית הזכוכית" שבמתחם שדה התעופה הבין לאומי של דמשק.

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.