טייסת ה-אלבטרוס של חיל האוויר הסורי הועברה לתדמור לסיוע צמוד לכוחות .

נראה, כי צבא סוריה ,בעצה אחת עם הרוסים והאירנים,מרכז עוד ועוד כוחות צבאיים משלו מול החזית המזרחית, הנמצאת היום במרכז המאבק של מדינות ציר הרשע נגד הכוחות הכורדים בהובלת האמריקאים.

כאמור,היעד האסטרטגי הראשון במעלה של מדינות ציר הרשע הוא להשתלט על כל מרחב מזרח סוריה בואכה הגבול עם עירק ובמיוחד להשתלט על מעבר הגבול-אלקאים שכה נחוץ להתחלת פעילות הגשר היבשתי בין אירן לסוריה ולבנון.

כבר דיווחנו שצבא סוריה העביר כוחות שריון איכותיים,מדיוויזיה 4 , לאזור דיר א-זור לקראת המערכה,שכולם מצפים לה, בין צבא סוריה והמיליציות השיעיות הנלחמות לצדה, לבין הכוחות הכורדים שתפסו ,וכרגע פועלים להרחבת שליטתם, על השטח שבין גבול עירק ולנהר פרת החוצה בין היתר גם את העיר דיר א-זור ומעבר הגבול אלקאים.

אתמול נודע כי חיל האוויר הסורי העביר בימים האחרונים את טייסת מטוסי האלבטרוס ( אל-39 ) משדה התעופה הצבאי -אלשעיראת לשדה התעופה של תדמור.

הטייסת,שמטוסיה הגיעו רק לאחרונה לחיל האוויר הסורי, והמונה 8 מטוסים, היתה עד כה בשימוש בית הספר לטיסה -אלשעיראת , אך מילאה תפקיד מרכזי בתקיפות האוויריות של חיל האוויר הסורי נגד מטרות דאעש במדבר .

הטייסת הועברה, כך על פי מקור צבאי סורי,לשדה התעופה תדמור כדי לסייע לכוחות צבא סוריה בלחימתם נגד כוחות דאעש במזרח המדינה.

המטוס, המסוגל לשאת טון חימוש, נושא עליו,בדרך כלל, פצצות וטילים לא מונחים,בהם מפציצים המטוסים את עמדות דאעש במרחב.

טייסת זאת מסוגלת לבצע 40 גיחות תקיפה ,גם ביום וגם בלילה , ויחד עם מסוקי התקיפה הרוסים, שכבר פועלים ביום משדה התעופה תדמור, מהווים פקטור צבאי מכריע בלחימה נגד דאעש במזרח סוריה.

יש לציין כי מסוקי התקיפה הרוסים הפועלים משדה התעופה תדמור , מי-24 ומי 28 ומי 35 , יוצאים לגיחות מבצעיות,לאחר תדלוק וחימוש, במשך היום , אך בשעות הערב כולם חוזרים לשדה התעופה הצבאי הסמוך – טי 4 הנמצא כ-70 ק"מ מערבית לעיר תדמור. 

מטוס האלבטרוס הסורים מתאימים מאוד למשימות במדבר הסורי אך יש להם נקודת חולשה עיקרית והיא במהירותם הנמוכה יחסית מה שמעמיד אותם בסכנה בעת כניסה לתקיפה אז הם פגיעים מאוד לירי תותחי הנ"מ הקלים הנמצאים בידי כוחות דאעש . 

בתחילת חודש אוגוסט השנה נכנסה ,לשדה התעופה תדמור , יחידת בינוי שדות תעופה של חיל האוויר הסורי ובעזרת יחידת הנדסה רוסית המתמחה אף היא בבינוי שדות תעופה , הם החלו לשקם את השדה שהיה בשליטת דאעש שהקפידו מאוד להרוס על מבנה שימושי בה כולל גרימת נזקים כבדים למסלולי השדה ולמכלי הדלק למטוסים שם שיצאו מכלל פעולה לחלוטין.

سرب "لـ 39" من "الشعيرات" إلى "تدمر" دعما لميليشيات النظام في البادية

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.