תגבור כוחות רוסי חריג בסוריה.

זה נראה כמו ספר שתוכנו כבר נכתב יותר מפעם אחת ותוכנו הוא וריאציה של הנושא:" איך שוקעים בביצה כאשר מתערבים בלחימה במדינה אחרת"!

רוסיה החלה במעורבותה הצבאית הפעילה בסוריה רק בשנתיים האחרונות כשהעבירה לא רק כוח אווירי קטן  אך עוצמתי לסוריה אלא הביאה לחזית לחימה זאת כוחות רגליים וכן מיליציות הנאמנות לרוסיה המסייעות לה בלחימה הקרקעית.

כולם מכירים את התסריט של הבאת כוחות צבא למדינה זרה ואחר כך מתברר שהם לא מספיקים אז מביאים עוד, ואחר עוד….ועוד עד שהשקיעה בביצה המקומית הופכת לעובדה בעייתית שכבר מחפשים דרך להיחלץ הימנה.

כולם בוחנים את התנהגות הרוסים בסוריה, לאחר שראו איך אירן מביאה עשרות אלפי שכירי חרב שיעים מכל מדינות אסיה להילחם בשמה בסוריה מבלי נקיפות מצפון לנוכח ההרג הרב שהם חווים.

לפחות עד כה הסתפקה רוסיה בהפעלת כוחות אוויר בעיקר ונמנעה ככל הניתן מלעבות את נוכחות הקרקעית בסוריה.

אלא שצרכי המצב, הכישלונות הצורבים בשדה הקרב, כולל בריחת כוחות מפני דאעש, הביא את הפיקוד הרוסי להבין כי לא ניתן יהיה לעמוד במשימות שהנהגת רוסיה הטילה עליהם והחליטה לעבות מאוד את כוחותיה הקרקעיים בסוריה.

ראה כתבה בנושא:

שולי הביצה הסורית רוטטים:רוסיה מוציאה את כל כוחותיה מאזור תדמור.

 

אתמול, ככל הנראה ,המעורבות הקרקעית הרוסית בסוריה עלתה עוד שלב.

תצפיתנים טורקים העוסקים בצילום  ודיווח תנועת אניות המלחמה הרוסיות החוצות את המצרי הבוספורוס הטורקיים ,צילמו אניית משא רוסית, אזוב- BSF Ropucha class LSTM Azov  , העושה את דרכה מהים השחור לנמל טרטוס , חשפו מספר חיילים חריג מאוד על סיפונה.

הערות:

*- מה המסר הרוסי האמתי בשליחת חיילים כה רבים ועוד באופן גלוי עד בוטות?

*- נראה כי החיילים הרוסים שעלו על סיפון האנייה עשו זאת על פי הוראה מלמעלה על מנת לחשוף עובדה זאת בפני העולם. אם היו רוצים להסתיר את עובדת הבאת חיילים רבים לסוריה היו מקפידים שהם לא יהיו חשופים לעין המצלמות.

*- לא ברור למה דווקא עכשיו מתגברת רוסיה את כוחותיה הקרקעיים בסוריה? אפשר ומדובר במאבק בין 2 המעצמות באשר לשליטה על כל האזור מזרחית לפרת עד גבול עירק . ואפשר וזה כלול בצעדי זהירות מול תחילת המעורבות הקרקעית הטורקית באידליב . ואפשר שזה צעדי הזהירות לנוכח הערכות כי ארה"ב הולכת לצעדים חריפים נגד הנוכחות האירנית והחיזבאללה בסוריה.

*- האם אירן הודיעה לרוסיה כי לאחר הערכת מצב שלה היא מתכוננת לדלל את נוכחותה הצבאית בסוריה ? 

אירן כבר משחקת "ברוגז" עם הרוסים בסוריה והוציאה חלק מכוחותיה מחזיתות לחימה חשובים מה שהביא לעליה חריגה מאוד במספר ההרוגים בקרב כוחות צבא סוריה מה שמחליש מאוד את ה"קייס" הרוסי לממשל סורי עצמאי ובעל יכולת אכיפה בתקופה שלאחר המרד הסוני. האירנים רוצים למעשה להוכיח לרוסים שהם לא יוכלו להסתדר בסוריה בלעדיהם.

*- דבר אחד ברור הגייסות הרוסיים לא הולכים להחליף את המיליציות האירניות בלחימה הקרקעית בחזיתות השונות בסוריה.

נעקוב.

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.