רוסיה מסרבת למסור לטורקיה קודי השליטה לסוללות אס-400 שקנתה.

במהלך שנראה לכולם כלעומתי דחתה טורקיה קניית מערכות טילי נ"מ ,להגנת שמיה, מארה"ב וחתמה על הסכם קניית סוללות אס-400 הרוסיות.

Photo published for What S-400 secrets Russia concealed from Turkey

כשתמו תרועות הפסטיבלים התברר לטורקים כי הם לא יוכלו להשפיע ולעצב את מערכות הנ"מ הרוסיות כרצונם.

הרוסים מסרבים להרשות לטורקים לנבור בקרביים של המערכות האלקטרוניות של הסוללות.

"אנחנו מסרבים לתת לטורקים כל גישה לקודים האלקטרוניים של המערכות האלקטרוניות  של סוללות האס-400 , בהתאם להסכם שטורקיה חתמה אתנו זה יעשה אך ורק על ידי טכנאים רוסים  והם (טכנאים טורקים) לא יוכלו להיות בעלי גישה לתוך המערכות" – כך אמר מקור צבאי רוסי לאתר החדשות הרוסי גאזטה – Gazeta.ru .

האתר הרוסי מדגיש כי אחת מהמערכות העיקריות של סוללות הנ"מ היא מערכת הזע"ט:זיהוי עמית טורף , היודעת להבדיל בין מטרות אוייב למטרות ידידותיות ולא לפגוע בהם בטעות.

"אנו לא הסכמנו לדרישה הטורקית לקבל גישה למערכות הפנימיות של האס-400 , לכן מערכת הזע"ט תתבסס על המערכת הרוסית . אמנם טורקיה התעקשה שנעביר לה את הקודים והשליטה על הסוללות אך אנו סירבנו" – אמר המקור.

" בסוף חודש ספטמבר טורקיה העבירה את התשלום הראשון עבור מערכת האס-400 אך אנקרה לא תקבל את המערכות לפני שנת 2020" – אמר ויקטור מוראחובסקי – עורך המגזין  Arsenal Otechestva  .

"לרוסיה יש מחוייבות לספק מערכות אלו תחילה לכוחותיה הצבאיים ולאחר מכן לסין והודו ורק אחר כך תתחיל רוסיה לייצר את מערכות האס-400 עבור צבא טורקיה".

"רוסיה מאמינה כי טורקיה בחרה במערכות האס-400 בגלל יתרונם האיכותי מול הפתרונות שהציע המערב."

או במילים אחרות טורקיה קבלה מרוסיה הצעה שאי אפשר לסרב לה!

 

פרטים על מערכת האס-400 וההשוואה מול טילי הפטריוט של המערב:

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.