ירדן ציידה כוחות מורדים בנשק כבד להכרעת דאעש שבגבול הגולן הדרומי.

מקור מיוחד חשף בפני אתר החדשות הסורי-אלחל – الحل – כי חפ"ק המבצעים הראשי – אלמוכ ,היושב בצפון ירדן ומנהל את על לחימת מיליציות המורדים בדרום סוריה , צייד,לפני כמה ימים, את מיליציות המורדים של צבא הדרום בנשק כבד.

המקור ידע לספר כי מספר טנקים מדגם טי-72 וכן מספר רכבים משוריינים,חצו לפני כמה ימים את הגבול הירדני ליד מעבר הגבול של העיירה נציב , ונעו לכיוון העיירות והכפרים שבפרברי מחוז דרעא המזרחי,וזאת כדי להשתתף במערכה נגד מיליצית ג'ייש חאלד בן ואליד (דאעש קונייטרה) בפרברי מחוז דרעא המערביים.

המקור מדגיש כי בקרבות הימים האחרונים בין מיליציות המורדים לכוחות דאעש קונייטרה נצפו לראשונה מעורבות של רכבים משוריינים מסוג BTR. יש להדגיש כי זאת הפעם הראשונה שהחפ"ק הראשי בירדן מצייד את כוחות המורדים בדרום סוריה בסוגים כאלו של נשק כבד.

כוחות המורדים מנהלים בימים האחרונים קרבות קשים נגד לוחמי דאעש קונייטרה במספר אזורים במחוז דרעא המערבי ובמהלכם הם הצליחו להשתלט מחדש על מספר אזורים שבעבר הקרוב נכשלו לכבשם וגם לא הצליחו להקדם בשטח כלל.

הערות ברקע הידיעה:

*- האם ניתן להבין מאירוע זה כי שיתוף הפעולה הירדני-אמריקאי עם כוחות המורדים בדרום מערב סוריה ובמחוז קונייטרה לא רק שנמשכים כרגיל אלא הוחלט להגביר את חימושם ולשדרגו על מנת לאפשר להם לדחוק את כוחות דאעש החוצה לגמרי מהאזור ?

*- אין ספק שבעלת האינטרס העליון לדחיקת דאעש היא ירדן וככל הנראה היא הטילה את מלוא כובד משקלה לספק נשק מכריע קרב לכוחות המורדים הנמצאים על גבולה הצפוני.

*- אפשר להעריך שאם נותנים למורדים במערב דרעא את הכלים להכריע את הקרבות שם ולהשתלט על כל המרחב הרי שהפתרון העתידי בסוריה, בהסכמת הרוסים, ייתן להם סוג של מנהל עצמי במרחב שיכלול גם חלקים ממחוז קונייטרה מבלי שלצבא סוריה או למיליציות השיעיות האירניות תהיה דריסת רגל כלשהי!

*- מבחינת האינטרס הישראלי כדאי לה לתמוך במיליציות המורדים הפרוסים לאורך גבולה באזור קונייטרה עד ההסדר הכולל ולמנוע מצבא סוריה ובעלי בריתו הישג כלשהו בשטח שיאפשר להם נגיעה בגדר הגבול עם ישראל . מצב שכזה יאפשר למיליציות השיעיות לפתוח מולה אופציות של "אי שקט" עתידי .

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.