מטוסי הקרב החמקנים של ישראל חמקו מעיני מערכות הגילוי הרוסיות בסוריה.

מקור בטחוני רם דרג גילה לעיתון הכוויתי – אלג'רידה – כי חיל האוויר הישראלי עשה תמרונים אוויריים  בשמי סוריה תוך ביצוע תקיפות דמה במטוסי ה-אפ-35 החדישים שלו שקבל לאחרונה מארה"ב לאחר שטייסיה התאמנו עליהם והגיעו כבר למוכנות קרבית גבוהה. על פי אותו מקור טסו מטוסי ה-אפ-35 הישראלים בשמי סוריה ולבנון \בגבהים משתנים , ומערכות הגילוי והרדאר של טילי ה-אס-300 וגם מערכות טילי ה-אס-400 החדישות לא הצליחו להבחין בהם ,מה שהפך תמרונים אלו למוצלחים בעיניים ישראליות ושומר על עליונותם האווירית באזור.

המקור שלח אזהרה לאירן ואמר כי עכשיו יכולים מטוסי ישראל להגיע לכל יעד באזור,קרוב או רחוק , ואחרי שחיל האוויר הישראלי יקבל את 50 המטוסים שהזמין ישדרגו יכולותיה הקרביות של ישראל באופן דרסטי. 

אורך מטוס ה-אפ-35 מגיע ל-15.7 מטר וגובהו 4.33 מטר ומהירותו מגיעה ל-2 מאך והוא אינו ניתן לזיהוי וגילוי על ידי מכשירי הרדאר מה שמאפשר לכנותו-חמקן.

תכונותיו מאפשרות לו לבצע משימות בכל תנאי מזג אוויר ,להגיע למטרות הרחוקות עד 2200 ק"מ ללא תדלוק ויכול לשאת סוגים רבים ומגוונים של תחמושת ,כולל טילים מונחי לייזר וטילי אוויר-אוויר אך עדיין יש סימני שאלה לגבי יכולתו לשאת נשק גרעיני.

האם בעקבות הכישלון הרוסי לזהות את החמקנים הישראלי  החישו את מטוס הבקרה האווירית המקדם ביותר שלהם לסוריה  כפי שכתבנו בימים האחרונים? 
https://nzivnet.com/articles/11222
שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.