מצב חדש הולך ומתהווה על גבול הגולן הסורי.ישראל מחליפה את ירדן.

אתמול דיווחנו כי מקורות סורים במחוז קונייטרה יודעים לדווח כי ישראל מספקת חבילות מזון ומתוקים לתושבי הגולן הסורי ומחנות הפליטים הסמוכים לגבול ישראל.

דיווח סורי:ישראל מחלקת לחג מצרכי מזון ומתוקים לתושבי מחוז קונייטרה.

יום לפני הגיעו דיווחים מהגולן הסורי הדרומי כי כוחות המורדים באזור פתחו במתקפה משולבת, דרך 2 צירי מאמץ נפרדים , כנגד כוחות מיליציית ג'ייש חאלד בן ואליד , המוכר גם בשם דאעש קונייטרה.

 

הדיווחים מאזור הקרבות מתארים קרבות קשים מרובי נפגעים ללא הכרעה של ממש בשטח .

הדיווחים שהגיעו ממקורות של דאעש קונייטרה טענו כי לכוחות המורדים התוקפים יש יותר מ-40 הרוגים ופצועים .

בימים של שגרה, כוחות המורדים הפועלים במחוז דרעא המערבי, גזרת גבול הגולן הדרומי עם ישראל , מעבירים את הפצועים שלהם לטיפול רפואי בירדן תוך תיאום מלא עם חפ"ק אלמוכ הנמצא בצפון ירדן ונמצאים בו גורמי צבא אמריקאים, ירדנים, מדינות המפרץ, צרפת, אנגליה ועוד מדינות מהאזור.

אלא ששלשום נפל דבר. על פי דיווחים מהשטח, מהצד הסורי, ניסו המורדים להעביר מספר גדול של פצועים ,שנפצעו בקרבות עם דאעש קונייטרה בדרום הגולן הסורי, לירדן.
אך, ככל הנראה, ירדן שנתה בימים האחרונים את מדיניותה כלפי המורדים שהיו נאמנים לה, ו… סירבה להכניס הפצועים לקבלת טיפול רפואי, כמו בעבר.
מה בדיוק קרה אחרי הסירוב הירדני-לא ממש ידוע לי, אך התוצאה הסופית הייתה ש…. ישראל קלטה את כל הפצועים שהיו בדרכם לירדן. והם היו הרבה יותר מהרגיל.
ככל הנראה כחלק מעסקת "נאמנות" חדשה.
מה שאומר שישראל מרחיבה את מעגל ההשפעה הישירה שלה לשטחים נוספים בדרום סוריה.

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.