סגן מפקד משמרות המהפכה ברמז עבה: נרדוף את אוייבינו גם מחוץ לגבולותיו.

סגן מפקד כוחות משמרות המהפכה האירנים ,תת אלוף חסיין סלאמי,מאיים באופן עקיף אל אויבי אירן המוצהרים: "נרדוף את אויבינו גם מחוץ לגבולות מדינותיהם".

סוכנות הידיעות האירנית- "תסנין" מדווחת  כי תת אלוף סלאמי נשא אמש דברים בעיר כרמאן בדרום אירן ואמר כי "אנחנו מכירים היטב את האויב ואנחנו כל כך חזקים שנוכל להביס אותו. לא נשאיר לו אף מקום בטוח שיוכל להסתתר בו".

הבכיר האירני טוען כי הסנקציות המוטלות על אירן הן ללא תקדים ואף מדינה לא עמדה מעולם בסנקציות כה חריפות .

הוא גם הדגיש כי התחזקות החיזבאללה אינה רק אזורית אלא גם בקנה מידה עולמי ומשבשת את כל שיקולי המדינות שבאזור המזרח התיכון.

ובלי הנקודה הישראלית הרי אי אפשר. הוא טוען כי ציר ההתנגדות שבראשות אירן לא תרשה להפוך את סוריה לאזור בטוח עבור ישראל וכי גם לארה"ב אין שום עדיפות באזור . כל מה שהושג בעירק הינו לטובת אירן ולא משפר את מצבה של ארה"ב.

תובנות:

*- האם הבכיר האירני רומז לישראל שאם הם יצאו למערכה על מנת להשמיד את כוחות הצבאי של החיזבאללה ,אירן תפתח במערכה נגד ישראל בכל רחבי העולם ולא רק על גבולות ישראל -סוריה-לבנון ?

לי אין ספק- הוא מאיים בראש ובראשונה על ישראל ומנסה להרתיע אותה מלפעול נגד החיזבאללה.

*- הודעות ואיומים מרומזים היוצאים מגורם אירני כה בכיר נעשה בכוונת מכוון והוא פועל יוצא של הוראה נשיאותית אירנית ישירה לעשות כן.

*- כדאי מאוד לישראל להיערך בהתאם וכבר עכשיו לפרוש את "כלי השחמט"  על הלוח לקדם פני כל אתגר.

*- האם הבכיר האירני רומז כי אירן לא תוציא את כוחותיה מסוריה למרות דרישות ישראל וארה"ב ? 

*- הערכתי- בנקודת הזמן הנוכחית, אירן חוששת ממהלומה ישראלית-אמריקאית עזה על החיזבאללה שתנטרל לחלוטין את יכולותיו הצבאיים ותגדע את הזרוע הביצועית המרכזית של אירן ביישום מדיניות ההתפשטות שלה ברחבי הסהר השיעי במזרח התיכון. לכן אירן מאיימת להעביר את שדה הקרב לכל נקודה על פני כדור הארץ בו הם יראו לנכון.

*- הגדרת אירן את החיזבאללה ככוח עולמי רומז על פעילותו הענפה של החיזבאללה בדרום אמריקה ,הנחשבת כחצר האחורית של ארה"ב.

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.