האם צפוי מהלך חדש במחוז קונייטרה? האו"ם תגבר כוחותיו בשטח הסורי.

לאחר שהרוסים הכריזו על אזורים נרחבים בדרום סוריה כ-"אזורים מופחתי מתיחות" שככו אט אט הקרבות והרוסים החלו להשתלט על המצב.

כך הם הזרימו כ-400 שוטרים צבאיים למחוז דרעא על מנת לשמור על הפסקת האש וכמו כן הורו לכל המיליציות האירניות באזור לצאת ממנו לגמרי. כמו כן הורו לצבא סוריה לדלל מאוד את כוחות הצבאיים במחוז ולהשאיר רק כוחות שיסייעו לשוטרים הרוסים במלאכתם.

דיווחים נוספים טענו כי כוחות של משטרה צבאית רוסית כבר נמצאים באזור קונייטרה לקראת הכנסת כל האזור למצב של הפסקת אש והוצאת כל הכוחות הזרים ממנה.

מקורות סורים טענו כי צבא רוסיה הקים נקודת תצפית ובקרה על המצב באזור בתל אלשער,מצפון לקונייטרה, מזרחית לברכת רם שבשטח ישראל,בעומק של 13 ק"מ בשטח הסורי.

בימים האחרונים יש חילופי אש ספוראדים בין כוחות המורדים וצבא סוריה באזור קונייטרה אך הם לא הופכים לקרבות תנועה גדולים.

נראה כי אנו נמצאים ערב מהלך מתקדם נוסף לקראת הפסקת אש כוללת ומוחלטת באזור.

כזכור ישראל דרשה את הוצאת כל הכוחות הזרים מגבולה עם סוריה וכן דרשה את החזרת כוחות האו"ם לסד"כ כמו שהיה ערב מלחמת האזרחים בסוריה,ולאפשר להם לעשות ביקורות בשטח הסורי על מנת לוודא קיום תנאי הפסקת האש בין סוריה לישראל שנחתם בשנת 1974 ומאז הוא נשמר.

היום נראה כי אכן העניינים מתחילים לזוז.

אמצעי תקשורת במחוז קונייטרה טוענים כי כוחות האו"ם – אונדוף האחראים על גזרת הגולן הסורי, תגברו את כוחותיהם ואת מצבת רכבי הפיקוח שלהם במחנה האו"ם ב-נבע  אלפואר – "نبع الفوار"   הנמצא מזרחית לעיר קונייטרה ושהיה עד לאחרונה בשליטת האירנים והחיזבאללה.

כרגע נמצאים כוחות אונדוף של האו"ם במצבת כוחות הגדול ביותר מאז שנת 2014.

עדיין,אתרי החדשות בגזרה לא יודעים להגיד האם כוחות החיזבאללה והאירנים עזבו את הגזרה בהוראה רוסית או שהם נשארו שם בסד"כ הנוכחי שלהם ? 

אך עצם המצאות כוחות האו"ם בשטח הסורי,ככל הנראה באבטחת הכוח הרוסי, מבלי שינסו להתנכל להם, היא התחלה מבטיחה להחזרת המצב כמו שהיה לפני יותר מ-6 שנים.

 

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.