ארה"ב דורשת מצבא לבנון לא לתאם מהלכים עם החיזבאללה בלחימה נגד דאעש.

רק לפני כמה ימים פרסמו מקורות תקשורתיים בלבנון כי כ-70 אנשי קומנדו אמריקאים הצטרפו לצבא לבנון בהכנותיו לקראת המערכה נגד עמדות דאעש בתוך שטח צפון לבנון. הלוחמים האמריקאים,כך על פי הדיווחים, יעזרו לצבא לבנון בייעוץ בשדה הקרב עצמו. כמו כן הגיעו דיווחים כי לפחות מטוס מטען צבאי אמריקאי הביא לשדה התעופה-ריאק בצפון לבנון מטען תחמושת לתותחי שדה ולמשגרי רקטות של צבא לבנון לאחר שנוצר חוסר כתוצאה מירי אינטנסיבי לבנוני על עמדות דאעש כריכוך לפני הסתערות.

מיד עלו תהיות ,שנשמעו מכל עבר, כי למעשה צבא ארה"ב נלחם כתף אל כתף עם לוחמי החיזבאללה נגד דאעש.

האפשרות כי בסופו של יום ילחמו חיילים אמריקאים יחד עם החיזבאללה נשמעה גם בצמרת הממסד הביטחוני האמריקאי והם פעלו בהתאם.

העיתון הלבנוני המקורב לחיזבאלה-"אלחבאר" פרסם כי מפקד פיקוד מרכז של הצבא האמריקאי הגנרל ג'וזף פוטיל התקשר היום לרמטכ"ל צבא לבנון ובקש ממנו שלא לתאם מהלכים קרקעיים עם כוחות החיזבאללה או עם הצבא הסורי,ואם כבר היו תאומים כאלו הרי שאין צורך לתת לזה פומבי.

העיתון אלאחבאר אומר כי למרות הבקשה שלא לתאם מהלכים צבאיים קרקעיים עם החיזבאללה הרי שזה כבר מתבצע בפועל הלכה למעשה בשטח. 

החיזבאללה כבר הודיע כי כשצבא לבנון יהיה מוכן הוא ימסור לו את שטחי ערסאל שכבש מידי לוחמי אלנוצרה וכמו כן הוא הודיע לצבא לבנון כי כוחותיו יישארו פרושים בשטח שבמורדות העיירה אלפליטה על גבול סוריה.

כמו כן הוסכם בין צבא לבנון והחיזבאללה כי כשצבא לבנון יתקוף את דאעש החיזבאללה יקים קו חסימה באזור שימנע הסתננות כוחות דאעש אל תוך שטח לבנון ,וכי ברגע שצבא לבנון ייצא למתקפה על דאעש גם צבא סוריה והחיזבאללה יתקפו אותו מצד השטח הסורי.

מקורות צבאיים לבנוניים הדגישו בפני העיתון אלאחבאר כי הצבא לא יחל המערכה שלו נגד דאעש עד שיסיים את כל ההכנות הדרושות לכך ,כמו כן הוא ימתין עד פינוי אחרוני לוחמי אלנוצרה מאזור ערסאל בחזרה לסוריה וכן עד שצבא לבנון יקבל לידיו מידי החיזבאללה את שטחי ערסאל.

 

 

 

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.