הנסיגה הסורית מאזור דרעא-הערכות מחדש או הכנה למתקפה מסיבית?

בימים האחרונים, כפי שכבר דיווחנו, אנו עדים להערכות מחדש של צבא סוריה באזור דרעא בממדים שלא נראו כמותם בשנים האחרונות .

תנועות לא שגרתיות בדרום סוריה. מתעדכן.

כ-70 כלי רכב,נושאים משוריינים וטנקים ותותחים, יצאו את אזור דרעא,ב-2 שיירות שונות , ונעו מאזור פנורמה צפונה לכיוון העיירה עת'מאן הנמצאת כ-5 צפונית לדרעא.באזור פנורמה  נמצאים החפ"קים הן של צבא סוריה והן של המיליציות האירניות המנהלים את הקרבות על העיר. השיירות נעו לאחר מכן לכיוון העיירה צנאמין הנמצאת כ-50 ק"מ צפונית לעיר דרעא.

הכלים שהתפנו שייכים הן לכוחות צבא סוריה והן למיליציות השיעיות האירניות וכן כלים של לוחמי החיזבאללה שלחמו על העיר.

לאחר הגעת השיירות לאזור צנאמין הם המשיכו בתנועה לעבר האזור שבין העיירות  ראבראב ומות'בין ,הנמצא כ-10 ק"מ צפונית לצנאמין , ונעצרו באזור בית הספר "אלאסואקה" שם נמצא חפ"ק המבצעים המרכזי של הכוחות הרוסים המנהלים את הלחימה בכל דרום סוריה.

על פי דיווחים של תצפיות מורדים ועדי ראיה מהאזור כוחות החיזבאללה והמיליציה העירקית אלנוג'בא נערכים כרגע מחדש באזור מחנה הפליטים שבאזור המזרחי של העיר.

אמצעי התקשורת העצמאיים בסוריה, אלו שלא תלויים בשלטון המרכזי , לא יודעים להגיד אם מהלך שכזה הוא מהלך של הטעייה או הערכות מחדש על מנת להוציא מהלך תקיפה חדש נגד העיר דרעא.

גם לא ברור למה שיירות הכלים הכבדים שהתפנו מאזור דרעא נעצרו דווקא ליד חפ"ק המבצעים הראשי של הרוסים ולא נכנסו לחניונים במפקדת דיוויזיה 9 שריון שלה מחנות מסודרים באזור צנאמין.

ככל הנראה מהלך הנסיגה הסורי-אירני נעשה בהוראה ישירה של הרוסים אך לא ברור איך הם הולכים כרגע לעצב מחדש את פני האזור ונוכחות הכוחות השונים בכל מרחב דרום סוריה. עיצוב פני האזור יכלול ,ללא ספק, גם את כל מחוז קונייטרה ויהי לו נגיעה  והשפעה ישירה על ישראל ומארג האינטרסים שלה לאורך גבול הגולן עם סוריה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.