האם כל הטילים הבליסטיים שירתה אירן לעבר סוריה הגיעו למטרותיהם?

אתמול ירתה אירן 6 טילים בליסטיים ,מונעים בדלק מוצק , לעבר מטרות דאעש באזור דיר א-זור שבמזרח סוריה.

פרטים ותמונות רבות עלו לרשתות החברתיות ופורסמו באתרי חדשות בכל רחבי העולם . 

לראשונה:אירן ירתה טילים בליסטיים לעבר דיר א-זור שבמזרח סוריה.

 

אלא שדבר אחד צרם לעין מאוד ועורר את סקרנותם של אמצעי התקשורת ומומחים שונים ברחבי העולם.

תמונות רבות פורסמו מאתר השיגור אך לא נראו תמונות כלל מאזור הפגיעה.

היות וידוע אזור השגור וידועות המטרות , אין ספק שאירן ארגנה שהיה של מזל”טים מעל אזורי המטרה כדי שיצלמו את רגע הפגיעה.

צילום שיגור ללא תוצאות הפגיעה פוגעים מאוד באפקטיביות ובתהודה של פעולה שכזאת מה עוד שירי טילים באליסטיים על ידי אירן ארעו אחרי הפסקה של 30 שנה . 

אלא שעד כה פורסם סרטון בשחור לבן ולא ברור לגמרי הטוען כי : ” Footage shows IRGC missiles ‘hitting targets inside Syria’ in retaliation for Iran parliament attack – רגע הפגיעה במטרות בתוך סוריה כאשר המילים  “הפגיעה במטרות בתוך סוריה” רשומים במרכאות כפולות ומכופלות.

 

 

עיתונאים סורים לא מעטים וכן מקור הנקרא “עריק מהחיזבאללה” טוענים בתוקף כי כל הטילים שנורו על ידי אירן, מבסיס בתוך ארצה לעבר מטרות במזרח סוריה,נפלו במדבר העירקי ואף אחד מהם בכלל לא זכה להגיע למטרה שלא לומר פגע במטרה.

האם אנו רואים כישלון מהדהד של שגור טילים אירני ניסיוני לעוד לעיני כל העולם ? האם אירן פשוט משטה בעולם ומנסה להעביר מסר של עוצמה כאילו אירן היא לא רק מעצמה אזורית אלא כבר נמצאת בליגה של הגדולים ? 

עד שלא נראה תמונות ברורות מאזורי המטרה – כדאי להעריך כי מדובר בכישלון אירני מביש שבוודאי יעלה בראשו של ראש פרוייקט הטילים האירני. 

וגם אם נראה תמונות שאנחנו מחפשים כדאי יהיה לבדוק היטב את מקוריותן. 

אגב, עצם העובדה שהטילים שנורו,היו לדברי מקורות במשמרות המהפכה האירנים,מונעים בדלק מוצק, ולהכין טילים שכאלו באתר שיגור ספציפיים חושפים אותם לעיני לווייני הריגול של המעצמות , אני לא מוציא מכלל אפשרות שהאירנים ,המודעים ליכולות הטכנולוגיות האמריקאיות , פשוט הודיעו מראש לאמריקאים למנוע אי הבנות. ואני גם מעז לחשוב כי הם בקשו מהאמריקאים לא לשכוח לעדכן את הישראלים בשגור כה חשוב זה, סתם כדי למנוע אי הבנות שיכולות לעלות לאירן במיטב ארצה.

עוד נקודה חשובה-עד כה טרם הוברר בביטחון מלא איזה סוג טיל ירו האירנים לעבר סוריה והסתרה שכזאת נועדה להאדיר את יכולותיה של אירן אם בכלל יש לה כאלו כמו שהיא מנסה להציג בפני העולם.

הירי:

"הפגיעה":

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.