מכון "סטרטפורד" האמריקאי: החיזבאללה-הארגון המסוכן בעולם.יותר מדאעש.

Stratfor: "Hezbollah" militia, the most dangerous schemes of the world "Daesh"

המכון האמריקאי למחקרי בטחון – סטרטפורד מגלה כי סוכנויות המודיעין האמריקאיות משוכנעות כי ארגון החיזבאללה הלבנוני הוא ארגון הטרור המסוכן ביותר הן באזור המזרח התיכון והן בעולם היות והוא נהנה מאספקת מודיעין מדינתי מעולה מאירן המאפשר לו לפעול ולתכנן תכניות בהתאם למשימותיו.

בדו"ח שפרסם חוקר המכון – דן ווסט נטען כי המידע שגורמי הביטחון  האמריקאים הפיקו מחקירת 2 אנשי החיזבאללה שנעצרו בארה"ב ,ועצורים כרגע בוואשינגטון, הביאו אותם למקנה כי המזימות של החיזבאללה והקשורות לאירן מהוות איום חמור ,אף יותר מסוכן מזה של דאעש,כנגד מדינות המהוות מטרה למשטר האירני.

מחקירתו של אחד העצורים,עלי אלחוראני, עולה כי הוא היה אחראי על התצפיות וניתוח המידע על מטרות פוליטיות, כחלק מתכנית לנקום את מותו של עימד מורניה משנת 2008, כבר 10 שנים.

על פי הדו"ח עולה גם כי מבדיקת תוכן המחשב הנייד שנתפס ברשות אלחורני ובדיקת התעבורה שנמצא בו ,ובהתאם להודעותיו,עולה כי בין השנים 2009 ו-2015 הוא עקב אחרי מתקני בטחון ומתקנים חשובים אחרים בניו-יורק כולל מוסדות ממשלתיים במנהטן ומרכזי המשמר הלאומי בשדה התעופה קנדי וכן אחרי דמויות בולטות מהצבא האמריקאי הנמצאים בעיר ושלח את המידע לחיזבאללה בלבנון.

בדו"ח גם מצויין כי אלחוראני קנה ציוד עזרה ראשונה מתוצרת סין והפיק ממנו חומצות שעזרו לו לבנות פצצה דומה לזה שעשו בה שימוש בפיגוע החיזבאללה בקפריסין בשנת 2012.

על העצור השני,סאמר אלטבק, הוטל לסייר במדינות אמריקה הדרומית ולעקוב אחרי מטרות פוטנציאליות לתקיפה על ידי אנשי החיזבאללה וכן עקב אחרי הפעילות סביב תעלת פנמה.

2 העצורים, תושבי ארה"ב,נצלו זאת ,במשך עשור , לנוע בחופשיות במדינות האזור ולהסוות את מעשיהם.

שר החוץ הסעודי תאר את החיזבאללה כארגון הטרור הגדול ביותר בעולם וציין כי האירנים שותלים תאי טרור בסעודיה ומספקים נשק למיליציות השונות על מנת לערער את בטחון האזור כמו החיזבאללה והחותים.

בועידת ריאד בהשתתפות טראמפ צויין כי אירן נותנת חסות לארגוני טרור בכל העולם ולא רק במדינות ערב ויש לה קשרים עם ארגוני טרור בין לאומיים אחרים.

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.