כוח קומנדו מערבי שחדר לסוריה מתקדם לאורך הגבול עירקי.פרטים והשלכות.

חיכיתם לפלישה של מאות ואלפי לוחמים מלווים בטנקים וארטילריה וחיל אוויר מצפון מזרח ירדן לשטח סוריה ליד גבול עירק ? שמעתם דיווחים כי כוחות אמריקאים ובריטים וירדנים גדולים כבר נמצאים על גבולה הצפוני-מזרחי של ירדן כהכנה לפלישה קרקעית לשטח סוריה להקמת אזור בטחון ולהשתלט על כל שטח גבול סוריה-עירק ?

עד עכשיו זה לא קרה, אך אתמול דיווח סוכנות הידיעות הפרו-טורקית " סמארט "  כי כוח של לוחמי עילית מבריטניה וארה"ב המונה כ-150 לוחמים חצה את גבול ירדן ונכנס לשטח סוריה על מנת לתמוך בכוחות המורדים ,הנאמנים להם , בלחימתם נגד דאעש על גבול עירק-סוריה.

לוחמים אמריקאים ובריטים כבר  לוחמים בפועל , כתף אל כתף, עם לוחמי מיליצית  Jaysh Mughawyr Al-Thurah  – ג'ייש מוראיור אלת'אורה –  "جيش مغاوير الثورة"  – הנחשבת מיליציה פרו מערבית , בכוחות דאעש באזור.

מיליצית ג"יש אלמורייר אלת'אורה הנתמכת על ידי לוחמי קומנדו מארה"ב ובריטניה, נמצאים כרגע כ-90 ק"מ מערבית לעיר תדמור, שבמחוז חומס, הנמצאת בשליטת הצבא הסורי.

כוחות מורדים אלו מתקדמים בכיוון צפון מערב לאורך גבול עירק-סוריה. אפשר ומטרת הכוח היא גם העיר דיר א-זור.

סוכנות סמרט העלתה סרטון וידאו  שהשיגה סוכנות "אלסמארת" ובו נראים בלחימה משותפת ,אתמול ה-14 למאי , הכוחות האמריקאים בלחימה קרקעית ,באזור העיירה המדברית- חמימה –  حميمة , הנמצאת מזרחית לחומס , בלחימה נגד דאעש . מקור צבאי אמר לסוכנות סמארת כי הכוחות האמריקאים בשיתוף המיליציה של המורדים , "جيش مغاوير الثورة"  , המשתייכים לצבא סוריה החופשי, החלו במתקפה קרקעית עם שחר. הכוחות יצאו מבסיסם הראשי במחנה הצבאי -אלתנף שליד מפגש הגבולות ירדן-סוריה-עירק, בצד הסורי, כאשר מטרתם להגיע לעיירת הגבול המדברית -אלבוכמאל הנמצאת מזרחית לעיר דיר א-זור.

 

הערות ברקע הידיעה:

*- כניסת כוח קרקעי מערבי בעל יכולות לחימה משמעותיות משטח ירדן לשטח סוריה מעיד כי המערב אינו מוכן לקבל, כרגע, את הדרישה הרוסית לתאום מהלכים בשטח איתם וכי לנוכח תנועת כוחות צבא סוריה והחיזבאללה והמיליציות האירניות ממערב סוריה לעבר גבול עירק הם החלו לפעול על מנת לסכל כוונה זאת .

*- כניסת הכוח הצבאי המוגבל ,אם כי האיכותי ביותר,שללא ספק נהנה מסיוע לוגיסטי ומודיעיני רחב היקף,ובמידת הצורך יקבל סיוע אווירי התקפי ככל שיידרש , מעיד,להערכתי, כי ארה"ב התחשבה מעט ברוסים , ולא אפשרה לכוחות הקרקעיים הגדולים מאוד שלה, המרוכזים בצפון מזרח ירדן ,לצאת לפעילות כפי שתוכנן מראש , אך הם לא היו מוכנים לאפשר לאירן לסגור בפניהם את האופציות שכבר קבעו לעצמם כחלק מהמדיניות להרחיק את אירן מסוריה ומעירק.

*- על פי המידע שבכתבה הראשית , שהכוחות המשולבים של המערב נמצאים כ-90 ק"מ מזרחית לתדמור , נראה כי הם נמצאים בקרבה מאוד נפיצה לכוח הסורי-חיזבאללה המשולב העושה את דרכו לעבר דיר א-זור . אני גם מעריך כי המודיעין בזמן אמת שמקבלים הכוחות בשטח מאפשרים להם להימנע מלהגיע לעימות חזיתי עם הכוח הסורי אך זה לא יוכל להמשך בלי גבול . באיזה שלב יצטרכו הכוחות הסורים לעצור את התקדמותן אלא אם כן יחליטו להגיע לעימות ישיר עם הכוח  המערבי .

*- האירנים,האוהבים ללכת על הסף, ינסו ככל הנראה להרתיע את הכוח המערבי מלהתקדם ויחתרו, ב"כאילו" או שלא, לעימות ישיר , אך הפעם צפויה להם הפתעה מרה. אובמה כבר לא בשלטון ,ונמר הנייר שהם חושבים שנמצא מולם יכול להפוך באחת לדרקון רושף המשמיד את כל אשר נקרה בדרכו ולא משנת עוצמתו .

ככל הנראה ארה"ב דאגה,מראש, להעביר מסר לאירנים שהיא איתנה בדעתה להשלים את משימותיה מבלי שיפריעו לה . וכל מי שחושב אחרת יצטרך להתחשב בנחת זרועה האימתני של אמריקה.

*- כרגע ישנם 2 כוחות משימה סורים הנעים במהירות לעבר גבול עירק. כוח אחד,סורי-חיזבאללה-אירני ,  שיצא מתדמור וכבר נמצא בקרבת הכוח המערבי. וכוח שני ,המונה מאות לוחמי עילית מהחיזבאללה שנע מאזור חאלב לעבר דיר א-זור .  כך שלמעשה מתנהל כרגע מרוץ נגד השעון לתפיסת מכסימות שטח הנושק לגבול עירק .

מטרת הציר השיעי להשתלט על מכסימום שטח שיאפשר רציפות טריטוריאלית בין אירן ללבנון למה שנקרא "הסהר השיעי".

*- מעניין יהיה לראות מה תהיה תגובת הרוסים במידה והכוחות המערביים יכנסו לקרבות מגע עם כוחות הציר השיעי  וחיל האוויר של בנות הברית יתערב ? או אז יצטרך פוטין להחליט אם הוא מוכן לסכן את האינטרס המרכזי הרוסי תמורת עזרה לבני ברית שמראש הוא לא בדיוק סובל אותם !

THE SHOW TIME JUST BEGIN

 

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.