2 מטוסי תובלה חדישים הצטרפו לזרוע הארוכה של חיל האוויר הישראלי.

2  מטוסי תובלה ביום אחד- מטוס הרקולס סי-130 משודרג – קרנף ומטוס סופר-הרקולס-שמשון סי-130 -ג'יי נחתו לפני שבוע בבסיס חיל האוויר בנבטים והצטרפו למערך התובלה הטקטי של חיל האוויר הישראלי.

אין דרך טובה יותר לחגוג את יום העצמאות של ישראל  עם מטוסים המאפשרים לנו להגיע לכל נקודה על פני כדור הארץ בכל זמן ובכל תנאי מזג אוויר ולבצע מבצעים קרקעיים שטרם בוצעו בעבר בדרגת בטחון כה גבוהה – אמר תת אלוף אייל גרינבאום – מפקד בח"א נבטים בטקס קבלת הפנים ל-2 מטוסי התובלה החדישים.

מטוסי אלו מצטרפים למטוסי האדיר  (F-35I) שנחתו בישראל בחודש דצמבר 2016 וביחד הם משדרגים מאוד את היכולות של חיל האוויר הישראלי.

שדרוג מטוס הקרנף הינו תהליך מסובך ,ארוך  ויקר של החלפת מערכות האוויוניקה של המטוס במתקדמים יותר המאפשרים למטוס לשדרג את יכולותיו המבצעיים תוך שמירת על רמת בטיחות גבוהה – כך אמר רס"ן עופר סגן מפקד טייסת "אבירי הזנב הצהוב" והוסיף כי "המטוס המשודרג עושה את כל מה שעשה הקרנף פלוס ברמה בטיחות משופרת יותר".

גם טייסת הפילים שילבה לאחרונה מספר כלי טייס חדשים במהלכה נקלטו מטוסי שמשון נוספים בתוך זמן קצר מה שמאפשר לחיל האוויר הישראלי להגביר את פעילויותיו המבצעיות.

IAF receives upgraded C130Hercules Super Hercules military airlifters 640 002

קרנף משמאל ושמשון מימין(Credit: IAF/Celia Garion)

IAF receives upgraded C130Hercules Super Hercules military airlifters 640 001

מטוס השימשון.(Credit: IAF/Celia Garion)

שתפו את הכתבה:


הוסף תגובה

אתה חייב להיות מחובר בכדי לפרסם תגובה. ניתן להתחבר באמצעות חשבון פייסבוק,טוויטר או גוגל.